Зоя Войтенко удостоєна титулу Honoris causa французького університету

08.07.2022

Професорка хімічного факультету КНУ Зоя Войтенко удостоєна звання Почесний доктор (Honoris causa) Університету Тулуза III – Поль Сабатьє (Франція).

Заснована у 1918 році, відзнака є найпрестижнішою серед тих, які присуджуються французькими університетами іноземним громадянам за видатні заслуги в науці, літературі та мистецтві Франції чи університету.

З огляду на роль міжнародних обмінів у посиленні авторитету закладу вищої освіти, президент Університету Тулуза III – Поль Сабатьє Жан-Марк Брото вручив дипломи та відзнаки доктора Honoris Causa трьом науковцям:

• пані Зої Войтенко, професору кафедри органічної хімії, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Україна);
  • пану Алессандро Боттаро, професору гідроаеромеханіки, Університет Генуї (Італія);
  • пану Маутону Норбер Хунконну, професору математики та фізики, Університет Абомей-Калаві (Бенін).

Зоя Войтенко – професор кафедри органічної хімії хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Праця професорки Войтенко всеохопна та направлена на міжнародну співдію: за її ініціативи у 2005 було підписано міжуніверситетську угоду про співпрацю з Університетом Тулузи ІІІ – Поля Сабатьє; впродовж 2008-2016 років була заступницею декана хімічного факультету з міжнародних відносин, а з 2016 року і понині відповідає за міжнародне співробітництво факультету. До того ж Зоя Войтенко координатор Асоціації хімії Франції та України (GRDI «Groupement Franco-Ukrainien en Chimie Moléculaire») (2008-2011, 2012-2015), головний редактор журналу French-Ukrainian Journal of Chemistry (англомовний журнал, що цитується в Chemical Abstracts та Web of Science). На її науковій ниві плідні мультидисциплінарні дослідження на основі хімії ізоіндолу: 110 публікацій, 5 патентів і 3 розділи книг, участь у понад 180 національних і міжнародних наукових заходах, роль керівника та співкерівника 9 дисертацій, у тому числі 6 у співпраці з Університетом Тулузи III – Поль Сабатьє.

За інформацією Університету Тулуза III – Поль Сабатьє