Міжнародний Академічний форум з питань Криму – 2022

29.08.2022

Київський національний університет імені Тараса Шевченка та його студентська спільнота у співпраці з провідними українськими й іноземними університетами та за організаційної підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим / Офісу Кримської платформи раді оголосити про проведення Міжнародного Академічного форуму з питань Криму  2022 (Crimea Academic Forum 2022).

Форум, що проводитиметься в онлайн-форматі 22 та 29 вересня, стане платформою для глибоких і нестандартних дискусій щодо питань, важливих для реінтеграції Криму та відновлення історичної справедливості для корінних народів.

Партнерами заходу виступлять Українська Гельсінська спілка з прав людини та Програма USAID «Права людини в дії»

Серед університетів партнерами Форуму вже стали: Кембриджський університет (Великобританія), Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, Український католицький університет, університет Ерлангена-Нюрнберга (Німеччина),

Форум складатиметься з 2 частин (панельних дискусій науковців і студентів), які будуть проведені 22 та 29 вересня відповідно.

У рамках Форуму буде проведено 4 панельні дискусії на такі теми:

• Юридичний статус Криму: визначення обрисів національно-територіальної автономії.
  • Візія економічної реінтеграції Криму: який півострів ми будемо відбудовувати?
  • Повернення до витоків: відродження корінного Криму в культурі, мові та історичній пам'яті.
  • Виправлення катастрофи: окупаційна демографічна політика, пропаганда та погіршення стану довкілля.

У Форумі візьмуть участь відомі науковці та експерти, що представлятимуть провідні українські та закордонні університети. Їхні дискусії будуть зафіксовані в підсумкових документах Форуму.

Окремо буде проведено конкурс есеїв для студентів на теми панельних дискусій Форуму. Автори найкращих робіт будуть запрошені виступити на студентській частині Форуму 29 вересня. Детальнішу інформацію про конкурс можна знайти в окремому анонсі.

-------

Taras Shevchenko National University of Kyiv and its student community in cooperation with leading Ukrainian and foreign universities and with the organizational support of the Mission of the President of Ukraine in the Autonomous Republic of Crimea / Office of the Crimea Platform are delighted to announce Crimea Academic Forum 2022.

Held online on 22 and 29 September, the Forum will become a platform for profound and unorthodox discussions on the issues crucial for the reintegration of Crimea and the restoration of historical justice for indigenous peoples.

Ukrainian Helsinki Human Rights Union and USAID Ukraine Human Rights in Action are also the partners of the event.

Among universities, the Forum’s partners include Ivan Franko National University of Lviv, National University of Kyiv-Mohyla Academy, Tavrida National V.I. Vernadsky University, University of Cambridge (UK), Ukrainian Catholic University, University of Erlangen-Nuremberg (Germany), Yaroslav Mudryi National Law University.

It will be divided into two online parts (scholarly and student) to be held in 22 and 29 September respectively.

The Forum will include 4 panel discussions:

• The legal status of Crimea: Defining contours of national-territorial autonomy.
  • Vision for economic reintegration of Crimea: Rebuilding better?
  • Back to the roots: Restoration of indigenous Crimea in culture, language, and historical memory.
  • Overcoming the disaster: Artificially changed demographics, propaganda, and environmental degradation.

The Forum will be joined by renowned scholars and experts representing leading Ukrainian and foreign universities. The content of their discussions will be reflected in the final documents of the Forum.

Furthermore, an essay contest will be held for students on the topics of the Forum's panel discussions. 20 authors of the best contributions will be invited to speak at the student part of the Forum on September 29. More details on the contest can be found in a separate announcement.