Представники КНУ долучилися до Una Europa One Health Summer School

26.09.2022

Студенти й викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь у роботі літньої школи Una Europa One Health Summer School на базі Единбурзького університету у Великій Британії.

Навчання відбувалося впродовж 25 липня – 5 серпня 2022 року в змішаному форматі: частина учасників безпосередньо приїздила до Великої Британії, а хтось – підключався до занять або ж наставництва дистанційно. Від КНУ імені Тараса Шевченка право стати учасниками школи в Единбурзі вибороли такі студентки:

• ННЦ «Інститут біології та медицини»Любов Костюченко, Євгенія Кузнєцова (обидві – очна участь);
  • ННІ журналістикиСофія Кейлін (очна участь);
  • ННІ праваВікторія Палагнюк (очна участь);
  • ННІ міжнародних відносинАнгеліна Васьковська, Катерина Онищенко (обидві – дистанційна участь).

Роль однієї з менторок освітнього проєкту Una Europa One Health виконувала завідувачка кафедри зарубіжної літератури Навчально-наукового інституту філології, професорка Лілія Мірошниченко.

Інтерактивна мультикультурна програма передбачала групову й командну роботу для вирішення найважливіших проблем, пов’язаних зі станом цілої планети, здоров’ям екосистем, людей і тварин. Учасники виконували міждисциплінарні завдання, у яких поєднувалися знання зі сфери наук про життя, охорону здоров’я й соціальних дисциплін.

Упродовж Una Europa One Health Summer School українські студенти ознайомлювали зарубіжних підлітків із культурою й традиціями України, студентам КНУ імені Тараса Шевченка вдалося стати героями репортажу про допомогу Україні на каналі STV, а також організувати для представників із різних країн публічну презентацію щодо продовольчого потенціалу України й протидії української держави загрозі світового голоду. Професорка Лілія Мірошниченко за результатами менторської участі в літній школі наголосила на важливості «стратегічного партнерства між КНУ й Единбурзьким університетом» і відзначила «зацікавленість міжнародної спільноти КНУ імені Тараса Шевченка й безпосередньо Україною». Професорка одержала запрошення для презентації міжнародній академічній спільноті своїх менторських напрацювань у межах Kaleidoscope Una Europa (вересень 2022 року).

Схвальними відгуками про участь в Una Europa One Health Summer School поділилися й вихованки КНУ імені Тараса Шевченка. Зокрема, студентка Софія Кейлін зауважила, що школа забезпечила «активну співпрацю», а відтак усі українські студенти змогли «поділитися своїм унікальним досвідом». Вікторія Палагнюк підсумувала слова співвітчизниці, бо участь студентів у подібних освітніх проєктах забезпечує «можливість гідно представити Україну», а також позиціонувати «наш КНУ серед інших провідних університетів Європи».